Adishana.1s.lv

 Latviski По русский In English

Īso zeķīšu adīšana.


1. Stulma adīšana.

Uzmet vajadzīgo valdziņu skaitu. Mūsu gadījumā – 48 valdziņi. Iesācējam labāk uzmest visus valdziņus uz divām kopā saliktām adatām.
Sadala valdziņus uz 4 adatām, katrā pa 12 valdziņiem. Lai adatas nekristu nost, ieteicams uz adatām uzspraust sagrieztas dzēšamgumijas gabaliņus.


Ada valnīti kādu vēlas uz 4 adatām. Mūsu gadījumā – divi valdziņi labiski, divi valdziņi – kreiliski.
Kad uzadīts nepieciešamais valnīša garums, sāk adīt stulma daļu labiskajā adījumā.


Var adīt valnīti līdz pat papēža daļai, izlaižot šo labiskā adījuma stulma daļu.

2. Papēža adīšana.


Kad noadīts nepieciešamais stulma garums, sāk adīt papēdi.
Papēdi ada tikai uz divām blakus stāvošajām adatām. Šim nolūkam vienkārši divu blakus stāvošo adatu valdziņus saada uz vienas adatas. Nu mums uz adatas ir 24 valdziņi. Tagad kādu laiku mums paliks brīva viena adāmadata, to noliekam malā, nepazaudējam. Papēža kārtu daudzums ir uz vienas adatas esošo valdziņu skaits x 2.

Tagad adīsim to papēža daļu, kas jau ir pēdiņā. Ar kādu diegu vai “galvā” sadalām šos 24 valdziņus trijās daļās – 3X 8 valdziņi.


Tagad nākamo rindu adām šādi – labiski noada 7 valdziņus. 8-to un 9-o valdziņu saada kopā. Vidū paliek palīgdiega atzīme. Tālāk atkal noada 6 valdziņus un 7-o un 8-o saada kopā labiski griezti , lai veidotos glīta saadījuma vīlīte, palīgdiega atzīme paliek starp šiem valdziņiem. Tālāk neadām ,bet griežam adījumu uz otru pusi un ^pirmo valdziņu noceļ, un ada kreiliski 6 valdziņus, līdz atzīmei,  8-to un 9-to valdziņu kreiliski saada kopā, griež atkal adījumu otrādi ada atpakaļ labiskajā adījumā, atkal noceļot pirmo valdziņu un 8-to un 9-to valdziņu saadot labiski griezti, apgriež atkal adījumu otrādi^ un atkārto no ^līdz^, kamēr uz adatas paliek tikai vidējie 8-ņi valdziņi.


3. Pacēluma noraukuma adīšana.

Ņemam malā atlikto adatu un sadalām pāri palikušos 8 valdziņus uz divām adatām. Tagad no papēža malām uzņem malas valdziņu pavedienus, lai nepaliek nekur spraugas.

Mūsu gadījumā sanāk 10 valdziņi, izada tos. Tad turpinām riņķveida adīšanu uz atstātās 3-šās un 4-tās adatas. Atkal nonākam pie papēža malas valdziņiem. Tagad pieaudzējam identiski kā iepriekš – 10 valdziņus no otras papēža malas un izadām tos un papēža vidusdaļas 4 valdziņus.
Tagad uz adatām ir 14+14+12+12=52 valdziņi. Veidosim noraukumu pēdas pacēlumam.
^Adām nākamo rindu un adatas galā saadām kopā pēdējos divus valdziņus .


zadām pēdas virsmas divas adatas vienkārši labiski. Nonākam pie otras papēža malas. Saadām pirmo un otro valdziņu labiski griezti . Turpinām izadīt visu adatu.^ Atkārtot no ^līdz^, kamēr uz adatām paliek 12+12+10+10=44 valdziņi.
 (Lai pēda nebūtu par platu vēlams, lai pēdas daļā uz katras adatas būtu par vienu valdziņu mazāk nekā stulma daļā. Ja valkātājam ir plata pēda, tad valdziņu skaitam pēdas daļā jābūt tādam pašam, kā stulma daļā. Sadala visus valdziņus vienmērīgi – uz katras adatas pa 11 valdziņiem un turpina adīt labiskajā adījumā pēdas daļu līdz mazā pirkstiņa galam.

4. Purngala noraukums.

^Katras adatas beigās (vai sākumā – kā ērtāk) saada divus valdziņus. Vienu rinķi izada bez noraukuma^. No ^līdz^ atkārto 3 reizes.

Tālāk katrā rindā katras adatas beigās (vai sākumā) saada divus valdziņus kamēr uz adatām paliek pa 1 valdziņam.


Un izveidojušās 4 glītas noraukuma vīlītes. Un glīts noraukuma noapaļojums. Atlikušos valdziņus ar tamboradatu vai lāpāmadatu cauršuj un nostiprina, ievelk diegus.
Un viena zeķīte gatava!
Uzadām tāpat otru zeķīti un velkam kājās.

Komentāri (1)  |  2013-02-28 03:00  |  Skatīts: 3184x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Autors* - 2017-12-04 19:56
Un kurš nospēris manas bildes, manu aprakstu un manas zeķes?!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ